3D Block

Gry na NES - 3D BlockGry na NES - 3D Block

Włączając 3D Block oczekiwałam dobrze zrobionej, zaskakującej jak na tamte czasy (lata 90 można już chyba nazwać „tamtymi czasami”) gry o dużej grywalności. A że w życiu nigdy nie jest tak jakby się chciało to i gra nie spełniła moich oczekiwań. Płakać nie będę, oj nie :P

Ekran tytułowy sugerować może nieco inną zawartość gry, bo widzimy wypikselowane kobiece kształty (ja je zauważyłam dopiero po którymś odpaleniu gierki, co chyba nie świadczy dobrze o mojej spostrzegawczości :P). Nie, nie jest to żadna gra erotyczna lecz trójwymiarowy klon Tetrisa. Pomysł to i nawet nienajgorszy ale wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Mamy przed sobą studnię, do której wpadają tetrisowe klocki, naszym zadaniem jest zakryć dno. Uprzedzam lojalnie nie jest to proste, szczególnie jeśli nie opanowaliśmy jak przestawiać klocki we wszystkich wymiarach, bądź jeżeli nie umiemy odpowiednio patrzeć na/w planszę. Czasami klocek jest tak ustawiony, że po pierwsze ledwo widzimy jego kontury, po drugie nie wiemy gdzie dokładnie spadnie. Ten trzeci wymiar jest okropnie męczącą sprawą. Na początku możemy zmienić szybkość, ale jest to zupełnie niepotrzebne, bo nawet przy najwolniej poruszających się klockach możemy sobie nie poradzić. Zwiększanie poziomu trudności podchodziłoby chyba pod masochizm.

Muzyka, tutaj twórcy znów nie popisali się krótko mówiąc, podczas rozgrywki słyszymy tylko jedną melodię w tle. Ale, ale, my chyba skądś znamy tą melodię. Oczywiście, że znamy toż to melodia z gry Jewelry Multi Cart.

Rozgrywka w trzech wymiarach zamiast podnieść ocenę gry, obniża ją bardzo znacznie. Gra staje się po paru rundach piekielnie męcząca i od tego całej trójwymiaru zaczynają boleć oczy.

Czy warto w ogóle włączać 3D Block? Ależ tak, choćby po to żeby poszukać jakiś plusów i sprawdzić swoją zdolność do patrzenia przestrzennego. Można też przy niej posłuchać Trzeciego Wymiaru, ot tak po prostu.
Autor: m-o-07

pobierz 3D Block z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "0-9"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!