Astyanax

Gry na NES - AstyanaxGry na NES - Astyanax

Astyanax jest grą z 1990 roku produkcji Jaleco. Opowiada ona historię chłopca przeniesionego do świata fantasy aby uratował cały świat i księżniczkę. I to właśnie gracz obejmuje stery nad herosem w tej przygodówce.

Aby wypełnić postawione przed nami zadanie będziemy musieli przedrzeć się przez kilka poziomów podzielonych na rundy. Każda runda kończy się Bossem. Tak więc przy pomocy magicznego topora torujemy sobie drogę przez potwory: latające oczy, kawałki śluzu, szkielety, strzelające rośliny, żywe biomasy. I niestety przeciwników jest niewiele więcej. Ale za to niszcząc posągi możemy zdobyć potiony, ulepszenia broni, symbole wzmacniające pasek mocy. Owy pasek zeruje się po wykonaniu ciosu, i powoli wzrasta do maksymalnej postaci. Im jest większy, więcej zadajemy. Nasza wytrzymałość przedstawiona jest w formie serduszek. Mamy też do dyspozycji magiczną moc, co prawda tylko jedną, mimo to skuteczną. Możliwa liczba jej użyć przedstawiona jest jako klejnoty (?). Niestety nie posiadamy tarczy, a nasz bohater nie nauczył się bloków, parad ani nawet uników. Trzeba wspomnieć o poziomie trudności. Plansze są łatwe, potiony częste, zwykle many zostaje do Bossa, którego można co najmniej dotkliwie zranić magią, a następnie dobić bronią. Najczęstszym powodem zgonu będzie zepchnięcie do przepaści. W pozostałych przypadkach śmierć jest spowodowana głupotą, nigdy brakiem skilla bądź pechem. Tylko głupota. Mało tego, gra jest bardzo skromna. 3 bronie, kilkoro wrogów, podobne tła, krótka rozgrywka. Tylko bossów jest sporo.

Grafika prezentuje się na poziomie, sporo drobnych elementów w tle, choć trochę losowo umieszczone. Wyraźnie widać rozgrywkę, i są miejsca gdzie można zwrócić oko na dłużej. Dźwięk jest jeszcze lepszy, bardzo bogaty i rozbudowany, tym bardziej jak na lata wydania. Czuć klimat fantasy. Ogólna oprawa audio- video pokazuje lochy jak lochy, góry jak góry. Jest po co rozjaśnić ekran i podkręcić głośniki. No może niektóre odgłosy są zbyt banalne na narzucony poziom.

Ocena: 5/10


Czy polecam: Nie, w końcu poleca się rzeczy dobre, a nie przeciętne. A ta jest poniżej przeciętnej, jednak 5 punktów za oprawę audio-video i fabułę. Powinna być o wiele bardziej rozbudowana. Ale jak ktoś lubi latać z mieczem i ratować białogłowe, to na podbudowanie morale może sobie odpalić przy porażkach z innymi pozycjami. Może być.
Autor: wanna-amigo

pobierz Astyanax z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "A"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!