Bonk's Adventure

Gry na NES - Bonk's AdventureGry na NES - Bonk's Adventure

Przygody Bonka (ech to imię) to platformówka wydana w 1993 przez Hudson Soft. Wcielamy się w niej w rolę przesympatycznego człowieczka z epoki kamienia łupanego :P Jedyną bronią jaskiniowca jest jego wielka głowa, taka wiecie, rodem z podręczników medycznych opisujących zaawansowane wodogłowie. No ale nie chorobami mam się dziś zajmować tylko grą :P

Zadaniem Bonka jest hmm chyba tylko i wyłącznie pokonywanie wrogów i zmierzanie w prawo. Dopiero od pokonywanych bossów dowiadujemy się czegoś na temat misji. Jak to zwykle w życiu bywa dzielny i przystojny facet ratuje piękną i dobrą księżniczkę. W tym wypadku księżniczką jest dinozaurzyca (?) w każdym bądź razie dinozaur płci żeńskiej o imieniu Za, która została porwana przez złego zielonego potwora. Dzielnym rycerzem w tym wypadku jest tytułowy Bonk. Aby sprawiedliwości stało się zadość nasz bohater musi przemierzyć najniebezpieczniejsze zakątki świata, miejsca od pustyni przez lodową i wodną krainę aż do lotu na inną planetę. Uszkodzenia doznane podczas gry możemy regenerować przez zbieranie marchewek, serduszek małych i dużych, które uzupełniają całość życia. Jak na jaskiniowca przystało, Bonk zjada też mięso, które daje mu dodatkowe zdolności. Zjedzenie małego kawałka mięsa umożliwia uderzenia w ziemię i ogłuszanie przeciwników. Za to wielki kawał mięsa pozwala na chwilową nieśmiertelność (dzieci nie próbujcie tego w domu!). W grze istnieją również bonusy, za które możemy dostać życie no i oczywiście marchewki. Jeden polega na skakaniu po wysepkach, drugi na wspinaczce po ścianie. Wrogowie, niestety są monotematyczni, jeśli na początku jeszcze widzimy jakąś różnorodność, tak później już wszystko się powtarza. Najczęściej przewijają się chyba ważki, ptaki i ślimaki. Szkoda, że w tym względzie twórcy się zbytnio nie popisali. Jedyny przeciwnik zasługujący na uwagę to mały dinozaur, który przy bliższym kontakcie może złapać Bonka w paszczę, wygląda to naprawdę zabawnie :P

Po pokonaniu niektórych wrogów otrzymujemy „buźki”, które sumowane na koniec etapu po walce z bossem uzupełniają życie. Jak już o bossach mowa, to w całej grze jest ich 4 plus w finałowej potyczce szalony samochód (?) i oczywiście okrutny porywacz. Ale co dziwne, każdego bossa musimy pokonać dwa razy, pierwszy raz kiedy przejdziemy dany etap, drugi zaś w dłuuugim finale. Przynajmniej można sobie wypracować sposób na każdego, innego celu w ich podwójnym pokonywaniu nie widzę.

Grafika jest bardzo przyjemna dla oka, a animacje po zjedzeniu przez Bonka mięsa ciekawie pomyślane. Gra nie grzeszy wysokim poziomem trudności, poszczególne etapy są proste lecz są i momenty sprawiające trudności. W moim wypadku był do boss z czwartego etapu, czyli bokser rzucający rękawicami. O dziwo nawet finałowa rozgrywka jest prostsza niż się początkowo może wydawać. Podsumowując, bardzo serdecznie polecam tą grę, ze względu na dużą grywalności. No i oczywiście jeżeli macie od czasu do czasu ochotę uratować księżniczkę z rąk złoczyńców to polecam właśnie Bonk's Adventure, nie będziecie zawiedzeni.
Autor: m-o-07

pobierz Bonk's Adventure z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "B"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!