Flipull - An Exciting Cube Game

Gry na NES - Flipull - An Exciting Cube GameGry na NES - Flipull - An Exciting Cube Game

Gra, w której możemy wysilić szare komórki i trochę pogłówkować. Kierujemy sympatycznym pomarańczowym stworkiem skaczącym po drabinie. Od lewego dolnego rogu poukładane są klocki z różnorakimi symbolami(różowe koło, zielony kwadrat, czarny iks, niebieski nazwijmy to umownie trójkąt). Naszym zadaniem jest usunięcie z planszy tych owych klocków. Do wyboru są dwa tryby rozgrywki: normal i advance.

W pierwszym, maksymalna ilość pozostałych klocków podana jest po prawej stronie (CLEAR) i zmienia się w zależności od planszy. Na wszystko przewidziany jest czas (3 minuty), co by nie móc użyć koła ratunkowego w postaci pytania o zdanie rodziny lub znajomych lub poczuć olśnienia po wypiciu dopiero co przygotowanej gorącej herbaty. Wiadomo, że z każdym następnym poziomem rośnie skomplikowanie gry, dochodzą też przeszkody: ściany i kawałki rur. Gdy już nie ma możliwości ruchu, korzystamy z bonusa S, czyli klocka zastępującego każdy symbol. Rozpoczynając mamy ich aż 3, dlatego radzę je szanować, bo w późniejszych planszach niewątpliwie się przydadzą. W drugim trybie nie ogranicza nas czas, musimy za to pilnować liczby ruchów do wykonania (POWER). Warunkiem zwycięstwa jest pozostawienie na planszy po jednym klocku z każdego symbolu.

Punktacja i bonusy:
Za 1 klocek : 100
2 lub więcej z takim samym symbolem: 100 x ilość zbitych klocków
TIME Bonus: ilość pozostałych sekund x 10
CLEAR Bonus: (CLEAR- ilość pozostałych klocków) x 1000
Bonus S czyli błyskawica: co 20000 punktów lub jako klocek na planszy,
Bonusowy poziom: owocowe klocki- punkty liczone są podwójnie.

Oprawa graficzna w sumie jest dobra, jedyne co mogłoby ulec zmianie to wygląd tła. Niby w każdej planszy jest inne ale czarno szare wzory raczej nie napawają optymizmem.

Mogę z czystym sumieniem polecić tą grę wszystkim lubiącym łamigłówki. Gwarantuje ona, nie bójmy się tego słowa, godziny miłej zabawy. Osobiście bardzo żałuje, że nie znałam jej w dzieciństwie, wtedy zapewne wszystkie plansze doczekałyby się szczegółowego rozpracowania i przejścia nieskończoną ilość razy dając przy tym tyle radochy, ile wygrzebywanie palcem resztek Nutelli ze słoika. :P
Autor: m-o-07

Flipull - An Exciting Cube Game z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "F"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!