Great Deal

Gry na NES - Great DealGry na NES - Great Deal

Great Deal to gra logiczna, którą można określić skrótowo i trochę nad wyrost jako karciany tetris. Tylko, że zamiast klocków operujemy w niej pięćdziesięcioma dwoma ząbkami, wróć! Pięćdziesięciowa dwoma kartami. Konwencja gry jest podobna jak we wspomnianej już klockowej układance, kombinacje możemy ustawiać pionowo, poziomo lub na skos. Wyższą szkołą jazdy jest ułożenie kilku układów, za co przyznawane są gratisowe punkty. Utrudnieniem natomiast jest zmniejszanie punktacji po skończonej planszy. Odpowiednio za każdą pozostawioną kartę -100, później niestety tych ujemnych punktów jest coraz więcej. Teraz może trochę o pozytywnych aspektach a tych jest chyba więcej i są bardziej istotne.

Gdy karty nam wybitnie nie pasują możemy je przetasować przyciskiem A i poszukać potrzebnej. Ułatwia to granie, ponieważ nie zapychamy sobie miejsca na planszy. Mamy też do wykorzystania 120 sekund pauzy na zastanowienie lub żeby pójść sobie zrobić herbatę z prądem. Niewykorzystane sekundy są na końcu doliczane do ogólnej punktacji, niestety za herbatę nie dostaniemy dodatkowych punktów :(. Ciekawą opcją jest tryb dla dwóch graczy, w którym ekran podzielony jest na dwie części i gra toczy się równocześnie. Można więc złoić skórę znajomym a przy okazji świetnie się bawić :P

Podsumowując Grat Deal to całkiem przyzwoita karciana układanka, jeśli lubicie gry logiczne to zachęcam do odpalenia tejże gry i popróbowania własnych sił.
Autor: m-o-07

Great Deal z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!