Gremlins 2 - The New Batch

Gry na NES - Gremlins 2 - The New BatchGry na NES - Gremlins 2 - The New Batch

Przeglądając spis gier natknąłem się na grę zatytułowaną: Gremlins 2: The New Batch. Hmm.. Chyba był taki film! Gra na podstawie filmu? O nie! To nigdy nie wychodziło dobrze, tak więc trzeba zagrać, bo przecież nic tak nie wkurza jak źle zrobiona gra na podstawie filmu:) Zadowolony odpaliłem ROM’a licząc na to, co zwykle prezentują gry na NES’a, które wzorowane są na kinowym pierwowzorze, … Czyli na katuszę, głupią muzykę i bezsensowne wykonanie liczące na trzepanie kasy z samego tytułu. Do tego gra jest z roku 1990, czyli musi stać graficznie tak przeciętnie.

Gdy włączyłem grę moim oczom ukazał się ekran menu, gdzie mamy do wyboru start gry lub wpisanie passwordu. Sam system passwordu okazuje być się udany, ponieważ mamy do wpisania tylko pięć liter, co wyraźnie ułatwia sprawę w przeciwieństwie do niektórych gier gdzie trzeba wpisać dwie długie linijki cyfr i liczb. Jednak od razu rzuca nam się na oczy brak możliwości wyjścia z menu passwordów inaczej, niż resetowanie konsoli. Po tym błędzie byłem coraz bardziej przekonany, że gra jest kiepska, a na pewno nietestowana jakoś długo.

Po resecie konsoli włączyłem Start i moim oczom ukazał się filmik. Holy fuck! Spodziewałem się kaszany, a zobaczyłem animowany, bardzo ładnie zrobiony kawał intra. Po krótkim filmiku gra od razu nas przenosi do gry. Film ukazuje kolesia, który otwiera naszemu stworkowi klatkę, po czym unosi kciuk. O co w fabule chodzi to w sumie nie wiem, bo filmu nie oglądałem a tak szczerze jajco mnie to obchodzi, chcę sobie pograć po prostu;)

Tak więc zaczynam grę i moim oczom ukazuje się bardzo ładnie zrobiony level, z ładnie dopasowaną paletą barw i pełen cieni i odbić :P Do tego można dodać, że animacja naszego Gizma jest zrobiona wręcz wzorowo. Gizmo może poruszać się w 8 kierunkach i każdy kierunek posiada własną animację Gizma, co sprawia, że animacja naszej postaci wygląda bardzo ładnie.

W grze mamy do dyspozycji parę rodzajów broni, które zmieniają nam się w dalszych etapach i robią się coraz to potężniejsze. Zaczynamy grę z pomidorami, którym rzucamy we wrogów, później dostajemy do dyspozycji zapałkę, dzięki której strzelamy kulą ognia, następnie spinacz, dzięki któremu potrafimy strzelić całkiem daleko, a następnie moja ulubiona broń, czyli łuk, który po ulepszeniu w sklepie może strzelać naprawdę zabójczo. Ostatnią bronią jest łuk z wybuchającymi pociskami, który jest całkiem ok. Wszystkie te bronie służą do rozprawienia się z wrogami, których jest całkiem sporo. Począwszy od szczurów i nietoperzy, po przez pająki i różnej maści złych gremlinów, a kończąc na Gremlinach-bossach, z którymi przyjdzie nam się zmierzyć pod koniec każdego stage’u. Z każdego wroga na planszy wypada kulka, która służy nam za środek płatniczy w sklepach, lub jeden z dwóch bonusów. Jeden z nich to drążek pogo, którym możemy zrobić prawdziwą rzeźnię oraz żarówka, która niszczy wszystkich wrogów w zasięgu wzroku.

Sklepy w grze występują co jakiś czas, i muszę to powiedzieć, są mało przemyślanie. Kulek w całej grze zdobędziemy mnóstwo a nie wydamy nawet połowy.

W sklepach możemy zakupić takie przedmioty jak serduszko, dodające nam maksymalną ilość zdrowia balonik, dzięki któremu gdy spadniemy w przepaść to nie tracimy życia, a latamy przez chwilkę na baloniku, co pozwala nam czasem uciec z trudnego miejsca. Dalej mamy do dziwne coś z literką „P”, co ulepsza nam broń, małego Gizma, który dodaje nam dodatkowe życie oraz flaszkę z serduszkiem, które odnawia nasze zdrowie.

Gra jest miejscami bardzo trudna szczególnie pod koniec, gdzie zdarza się często umierać. Jednak na szczęście w grze możemy po prostu nacisnąć continue i grać dalej.

Po dłuższym graniu filmiki nadal są jak na NES’a zrobione niesamowicie dobrze, a jeżeli do tego dodać dobrą muzykę, która nawet czasami wpada w ucho, bardzo dobrą grafikę, do tego dużą dawkę grywalności, prosty system passwordów mamy gwarantowany hit.

Gremlins 2: The New Batch jest jedną z tych gier, które przełamują stereotyp złych gier na podstawie filmów, jest jak najbardziej warta zagrania, oferuje dużo rozrywki a do tego przyciąga bardzo dobrym wykonaniem.
Autor: Potak

Gremlins 2 - The New Batch z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!