Gun Nac

Gry na NES - Gun NacGry na NES - Gun Nac

Gdzieś daleko w odległej galaktyce żyje sobie pokojowa cywilizacja. Niestety, któregoś dnia, z niewiadomych przyczyn zwierzęta, rośliny, a nawet produkty fabryczne poczuły zew krwi i zaczęły atakować bezbronnych ludzi...

Tak mniej-więcej zaczyna się nasza przygoda z Gun Nac. Jak powszechnie wiadomo, każdy ShMUP, w gruncie rzeczy, polega na tym samym, więc żeby któryś zaciekawił, powinien się czymś wyróżniać, tudzież zadziwiać. Niniejszej produkcji oryginalności nie sposób odmówić.

Wcielając się w rolę galaktycznej policji, kierujemy statkiem kosmicznym, przemierzejąc kolejne planety, niszcząc chordy różnych dziwacznych, często bliżej nieokreślonych przeciwków. Niektórzy są naprawdę zaskakujący, jak np. okrutne, przerażające i krwiożercze... króliki. A do tego mechaniczny "Bunny Boss" i zabójcze marchewy (przecież wszyscy dobrze wiedzą jak groźne i niebezpieczne mogą być warzywa, albowiem przekraczanie zalecanej dawki dziennego spożycia beta-karotenu, może powodować, brzemienne w skutkach, przykre konsekwencje, takie jak wysyp pieków wokół oczodołów, zwiększone zapotrzebowanie przebywania w toalecie czy podwyższone ryzyko spłodzenia rudego potomstwa).

Jednak, co by nie mówić, ta absurdalność nie jest jedynym powodem, dla którego przygoda z tą grą może zasłużyć na miano interesującej. Dynamiczna akcja, mnogość broni (no może przesadzam, bo jest ich zaledwie 5, choć to niezły jak na NES-owego ShMUP-a, a każda z nich może zostać ulepszana do 8 poziomów, do tego 4 rodzaje "bomb"...), bonusy i poziom trudności, może niezbyt hardcorowy, za to rosnący z każdą planszą - to wszystko razem czyni z tej produkcji naprawdę przyjemną grę, do której z chęcią się wraca.

Do tego ładna, kolorowa, - a co najważniejsze - wyrazista grafika, zróżnicowane plansze oraz dobra, bojowa muzyka i przepis na dobrego ShMUP-a gotowy.

Ocena: 8+/10

Autor: batter86

pobierz Gun Nac z pegasusa, nes pobierz Gun Nac PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!