Gyruss

Gry na NES - GyrussGry na NES - Gyruss

Zły Lord opanował nasz Układ Słoneczny... Tak, trzeba będzie się go pozbyć... Te zadanie przypadnie nam,- pilotowi kosmicznego myśliwca.

Lecąc wciąż w głąb kosmosu, będziemy musieli przebijać się przez hordy wrogów, niczym w grze Galaxian. Różnicą będzie jednak sposób pokazanej akcji (tutaj będziemy prowadzić nasz pojazd w perspektywie „tunelu - lecąc jakby w głąb przestrzeni”) Na swojej drodze zdobędziemy sporo bonusów zmieniających nasze strzały oraz dodające super torpedy, które jednym uderzeniem będą niszczyły wszystkich przeciwników w polu rażenia. Do przejścia/pokonania będziemy mieć prawie wszystkie ciała niebieskie Układu Słonecznego, które będą naszymi arenami walk na kolejnych poziomach. Zaczynamy od Neptuna i zwiedzamy kolejne planety, aż dolatujemy do Słońca. Oczywiście co kilka etapów pojawia się większy przeciwnik lub coś na kształt bazy, z którą musimy się rozprawić, aby przejść dalej. Do gry zachęca bojowa, dynamiczna muzyczka, która zagrzewa nas do dalszego bombardowania i ostrzeliwania oponentów.

Należy wspomnieć o dosyć nowatorskim, i na początku dosyć uciążliwym sterowaniu, do którego jednak idzie się przyzwyczaić. Mianowicie, poruszamy się po okręgu na obwodzie ekranu. Najtrudniejszy jest początek, później sterujemy intuicyjnie, a dla wygody twórcy dali nam możliwość włączenia 2 sposobów sterowania (krzyżakiem pada; lewa – prawa lub krzyżakiem pada; lewa, prawa, góra i dół).

Grze można zarzucić dosyć skąpą stronę wizualną; (można powiedzieć, że to jest kosmos no ale...) wrogowie są dosyć mało barwni i często się powtarzają co czyni grę po pewnym czasie nużącą. Gyruss jest kolejną grą z cyklu „shoot them all”, dziejącą się w kosmosie. Na plus można wyróżnić perspektywę prowadzenia akcji oraz walory edukacyjne ;-) gdyż rozgrywka prowadzona jest w naszym Systemie Słonecznym, a to pozwala nam poznać w przybliżeniu planety, które się w nim znajdują... Grę polecam wielbicielom takich tytułów jak Invaders, Salamander, Galaxy itp. Na pewno odnajdą się w Gyrussie jak w swoim własnym myśliwcu.
Autor: Venetus

pobierz Gyruss, nes

Powróć do listy gier na "G"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!