Hammerin' Harry

Gry na NES - Hammerin' HarryGry na NES - Hammerin' Harry

Hammerin' Harry jest grą wydaną w 1990 z rąk japońskiej firmy IREM. Produkcja oczywiście ukazała się na wiele platform, między innymi Game Boy, automaty arcadowe, oraz, co jest dość dużym szokiem Sony PSP (Uznana jako 2,5D).

"Młotkowy Harry", jest niemal definicyjną grą platformową, główna postać czyli Harry widziany jest z boku, a rozgrywka oraz walka z oponentami odbywa się głównie przy pomocy skakania i walenia młotkiem po głowie. :) Na początku warto wspomnień, iż gra skierowana była głównie na rynek japoński, w Europie przeszła raczej bez rozgłosu. Podobny los spotkał część drugą gry "Daiku no Gen San 2 - Akage no Dan no Gyakushuu" , ta, już nawet, wnioskując po tytule o Europę nie zahaczyła. W Japonii tytuł był dość znany, w czasach kiedy na Polonii 1 leciał "Gigi" i "Yattaman", w krainie kwitnących wiśni zobaczyć mogliśmy przygody dzielnego Harrego.

Gra jest bardzo ładna i kolorowa. Tak, to są dwie cechy od których zacznę mój wywód. Grafika jest zrobiona z naprawdę dużą precyzją i szczegółowością. Plansze po których przechadza się główny bohater, obfitują w cienie, łagodne przejścia barw itp. Jeśli zaś chodzi o przeciwników i głównego bohatera, całość utrzymana jest w klimacie zabawnego anime. Rozgrywka jest bardzo prosta, otóż jak już wspomniałem głównym bohaterem jest Harry, nie wiadomo czym się chłopina pała, ale jedno jest pewne: chodzi po mieście z młotkiem. Z krótkiego filmiku przez rozgrywką dowiadujemy się, iż pod nieobecność Harrego, do jego mieszkania dostają się pseudo policjanci i zrównują dom z ziemią. Kiedy bohater wraca, zastając ruiny swojego domostwa, postanawia złapać sprawców i wymierzyć owym młotkiem sprawiedliwość. No to jadziem! :) W grze mamy do przejścia pięć etapów, każdy etap kończy się bossem. Do dyspozycji w ciągu trwającej rozgrywki mamy młotek i rozmaite ulepszenia zbierane podczas gry. Dodatkowo, możemy zdobyć ciekawe Power-upy podczas etapów bonusowych, jest to zatrzymanie czasu, bądź przykładowo dodatkowe życia. Gra się bardzo przyjemnie i łatwo, sporadycznie trafiają się trudniejsze momenty, na których chwilę dłużej pomęczymy pada. Więcej pisał nie będę, po prostu warto zagrać, by ocenić grę samemu :)

Jeśli chodzi o stronę muzyczną gry wiemy bardzo mało. Autor skocznych ośmiobitowych melodii jest bliżej nieznany. Dużym atutem, dla osób nie znoszących rutyny, jest często zmieniająca się melodia podczas rozgrywki, jeśli znajdzie się pasjonat, który zechce wrzucić soundtrack z gry na "empetrójkę" w celu katowania go w drodze z pracy do domy i odwrotnie to służę pomocą ;). Ostatnią rzeczą o której niemal trzeba napisać jest obecność w grze "wymawianych słów!". Na początku każdego etapu możemy usłyszeć Let's Get Busy!, jeśli zaś przegramy "lektor" czyta Oouch! :) Napisałem o tym, gdyż nie spotkałem się wcześniej z takim zjawiskiem w innych grach.

Reasumując, polecam grę każdemu, kto wielbi w swoim życiu platformówki. Jeśli liczymy na ciężką i stresującą rozgrywkę to się zawiedziemy, rozsądniej będzie pograć w ramach relaksu po pracy w towarzystwie zimnego piwa;) Wielki plus za grywalność oraz kolorową, dopracowaną grafikę.

Więc młotki w dłoń i do ataku ;)
Autor: Chip'n'tune

Hammerin' Harry, gry z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "H"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!