Hangman

Gry na NES - HangmanGry na NES - Hangman

Popularna słowna zgadywanka rozgrywana na papierze (najczęściej na ostatnich stronach szkolnego zeszytu) zwana po prostu "wisielcem". Na czym polega tłumaczyć chyba nikomu nie trzeba, jedynie dla ścisłości pokrótce opiszę: rozwiązujemy hasło odgadując kolejne litery, za błędny strzał dorysowywany jest kolejny fragment wisielca, a po ostatnim - gdy szubienica jest już kompletna (w-g ustalonej wcześniej ilości elementów - w tym przypadku 6) - przegrywamy.

Ninejsza NES-owa wersja jest amatorskim dziełem niejakiego Glena Comptona - jak sam twierdzi - jego pierwszym projektem na tę platformę. Z tego pewnie też powodu gra nie jest zbyt rozbudowana: haseł jest ledwie 24 (po szóstym odgadniętym zobaczymy creditsy), a grafika szczątkowa (tylko tyle co widać na screenach powyżej). Autor jednak pokusił się o skomponowanie ciekawego podkładu muzycznego. I tyle.

Gierkę powinno się traktować raczej w kategoriach ciekawostki. Miło wiedzieć, że są ludzie, którzy coś jeszcze na NES-a tworzą (sądząc po wpisach autora twór ten powstał prawdopodobnie w 2009 roku). Kto zna choć trochę angielski, może się spróbować, chociaż większość i tak zapewne woli tradycyjną papierową wersję wisielca.
Autor: batter86

Hangman, gry z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "H"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!