Home Alone 2 - Lost In New York

Gry na NES - Home Alone 2 - Lost In New YorkGry na NES - Home Alone 2 - Lost In New York

Home Alone 2 to egranizacja światowego hitu filmowego pod tym samym tytułem, dla nas znanego jako Kevin sam w Nowym Jorku. Dzięki niej możemy w interaktywny sposób śledzić poczynania niesfornego nawetnienastolatka. Gra została wydana w 1992 roku przez firmę THQ. Rocznik dość obiecujący, w końcu w tym roku powstały m.in. Adventure Island 3, Kick Master, Contra Force i wiele innych, których wyliczanie tutaj nie ma sensu.

Fabuła. Nie wiem, czy jest sens się rozpisywać, w końcu zdecydowana większość z Was i tak ją doskonale zna dzięki stacji telewizyjnej ze słoneczkiem w logo. W grze jest dość skrócona, zaczyna się w momencie, gdy Kevin zaczyna mieć problemy - w nowojorskim hotelu. Wstawki międzyetapowe ukazują historię Kevina (jakby jej ktoś nie znał), natomiast sama rozgrywka już niekoniecznie. Bez sensu.

Ogólnie gra to typowa platformówka 2D. Chodzimy w prawo/lewo, skaczemy, ślizgamy się, wspinamy, strzelamy, wciskamy przyciski, uciekamy, robimy salta i wiele innych rzeczy, by utrzymać się przy życiu, a wielu go pozbawić. Ale czy to nie dziwne, że jako dziecko mamy jakieś pistolety, karabiny i inne takie? Jak dla mnie to bardzo dziwne, bo chociaż pomysł z rozsypanymi koralikami jest spoko, to już reszta ekwipunku nie za bardzo ani ma sens, ani odpowiada oryginałowi. A śmierć (czytaj stratę życia, bo chyba nic z niżej wymienionych nikogo nie uśmierca) wskutek wciągnięcia przez odkurzacz, uderzenie poduszki, potrącenie przez szczura, potknięcie o walizkę czy oberwanie parasolem od latającej babci tylko przelewają czarę bezsensowności. Chociaż wystarczy do tego latająca babcia. Ta babcia... nie ma sensu.

Sama rozgrywka też pozostawia wiele do życzenia. Sterowanie dość toporne, kolory jakieś takie zlane, dźwięki to męczarnia w czystej postaci, no i ta bezsensowność powodują, że gra to bardziej męczarnia niż przyjemność. Szkoda, bo historia ciekawa, film fajny, a Kevin sympatyczny. A o grze w podobnych superlatywach mówić... nie ma sensu.
Autor: Jaro

pobierz Home Alone 2 - Lost In New York, nes

Powróć do listy gier na "H"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!