Juuryoku Soukou Metal Storm

Gry na NES - Juuryoku Soukou Metal StormGry na NES - Juuryoku Soukou Metal Storm

Wydawało by się, że Metal Storm to futurystyczna platformowa strzelanka jakich wiele. Nic bardziej mylnego. To co wyróżnia tą grę z pośród innych tego typu to możliwość odwrócenia grawitacji w dowolnym momencie, co nadaje całkowicie nowy wymiar rozgrywce. Takie rozwiązanie wymusza myślenie w dwóch płaszczyznach. O ile na samym początku gry odwrócenie kierunku siły ciężkości jest ciekawym dodatkiem ułatwiającym eksterminowanie przeciwników (część z nich też z tego korzysta ale robią to raczej nieporadnie :P ), to w późniejszych, bardziej skomplikowanych planszach, do przetrwania niezbędna jest już umiejętność szybkiego i płynnego zmieniania kierunku siły ciężkości.Na plus należy grze zapisać możliwość zbierania ulepszeń w postaci wzmocnienia broni, opancerzenia i innych dodatków.

Gra nie należy do najłatwiejszych, po pierwsze dlatego, że trzeba myśleć i działać w dwóch płaszczyznach (trzeba się do tego przyzwyczaić, później daje to sporo frajdy), po drugie nie ma tutaj czegoś takiego jak punkty życia czy pasek zdrowia i jeśli nie mamy opancerzenia, giniemy od jednego strzału. A dla prawdziwych pegasusowych masochistów gra oferuje specjalny poziom trudności expert, dostępny po jej ukończeniu w całości.
Autor: Gararz

Juuryoku Soukou Metal Storm z pegasusa do pobrania, Juuryoku Soukou Metal Storm nes

Powróć do listy gier na "J"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!