Last Ninja

Gry na NES - Last NinjaGry na NES - Last Ninja

Last Ninja to gra przygodowa, wydana w 1988 roku przez System 3. W rzeczywistości jest to port Last Ninja 2: Back with a Vengance z Commodore 64. W grze wcielamy się w dzielnego nindżę.

Aby dobrze zrozumieć i poczuć fabułę, należy dobrze znać część pierwszą. Ale dla czysto orientacyjnych paru zdań poradzimy sobie bez tego: Ninja Armakuni trenował radośnie swych uczniów, gdy został przeniesiony do współczesnego Nowego Yorku. Tam musi pokonać złego shoguna Kunitoki'ego. Proste.

Gra polega na bieganiu, skakaniu, biciu i używaniu zebranych przedmiotów. Najważniejsza rzecz to sterowanie. Pewnie większość z Was wyłączy tą grę, gdy zobaczy jak to wygląda, a konkretnie poruszanie się po przekątnej, ciągłe skakanie i nieznajomość używania przedmiotów. Więc przerwę już tutaj, aby wstawić mały poradniczek:

Strzałka w górę: Ninja idzie w górę i lewo
Strzałka w dół: Ninja idzie w dół i w prawo
Strzałka w prawo: Ninja idzie w górę i prawo
Strzałka w lewo: Ninja idzie w dół i lewo
A: cios ręką
B: kopniak lub użycie/ podniesienie przedmiotu
A + strzałka: skok
A + select: zmiana trzymanego przedmiotu
B + select: zmiana broni

Tyle. Wystarczy trochę popróbować i samo wychodzi. Lecimy dalej. Nasze HP jest przedstawione jako spirala. Najpierw tracimy jej wypełnienie, a potem kontury. Następnie umieramy. Nasza jest niebieska spirala, biała, działająca na tej samej zasadzie, należy do ewentualnego przeciwnika. Poza tym na interfejsie widać jeszcze czas, punkty, ile zostało nam żyć, twarz nindży i mordę Statui Wolności. Normalnie jak Magic Jewerly.

Do przejścia mamy kilka poziomów, których nie zdradzę. No poza pierwszym, Central Park. W każdym poziomie znajdują się jakieś przedmioty. I tu uwaga, jeśli np. : nie zbierzemy butelki z benzyną, to nie przejdziemy następnego lvl. A nie można się po nią wrócić. Czyli łatwo jest się wkopać w bagno i resetować grę. Lvl są przejrzyste, nie jest łatwo się zgubić. Co do zagadek, są intuicyjne, da się domyśleć co gdzie użyć. Ale trzeba się perfekcyjnie ułożyć, co potrafi wkurzyć. Przeciwnicy są najróżniejsi, od członków gangu, przez mafiozów aż po policjantów. Mogą też używać broni podobnej do Naszej, a nawet rzucać shurikenami jak my. Warto odnotować, że gdy ich raz powalimy, to się regenerują i po chwili wstają na kolejną porcję bobu. Istnieją też nie do zabicia przeszkadzajki, jak klaun rzucający kuglami, bądź kobita doniczkami. I zwykle są to instakille.

To teraz trochę bardziej osobiście o tej grze. Sporo w nią pograłem. Niby szajs, niby lipa, ale cholera, super się w to gra. Przyjemnie, chce się siedzieć przy tym, ma to coś co wciąga. Sterowanie tylko wkurza, poza tym jest naprawdę przyjemną grą. Niestety, muszę też opisać audio video. A wiecie jak to z tymi portami bywa. Eh, a więc: niespodzianka! Grafika i muzyka są tu znakomite, jeśli chodzi o pegasusa to trudno o lepsze. No dobra, nie tak trudno. Ale jest ładnie, przejrzyście, płynnie i rozbudowanie. Krzaczki, graffiti, pierdułki, wszystko jest. A muzyka, co najmniej jak dla mnie, to czysta poezja, ani przez chwile mnie nie zirytowała. Da się? Pewnie, że się da, brawa dla tych panów.

Rzućmy jakieś podsumowanie. Mimo, że mało info w tej recenzji, to gorąco polecam przełamanie się do tej gry, i zapewniam że po tej łódce jest już tylko lepiej. Gra mi się okropnie podoba, ma tą grywalność. Przełamcie się, naprawdę warto.
Autor: wanna-amigo

pobierz Last Ninja z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "L"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!