New Ghostbusters II

Gry na NES - New Ghostbusters IIGry na NES - New Ghostbusters II

New Ghostbusters 2 to mało znana gra wydana w 1990 roku przez firmę HAL Laboratory. Stało się to za sprawą problemów ze zdobyciem licencji na tytuł gry(licencję ową posiadała firma Activision). Tak oto najlepsza gra z serii Ghostbusters nie była sprzedawana w Ameryce ;p

Pierwsze zaskoczenie (jeżeli graliśmy w poprzednie Ghostbusters’y) następuje już na samym początku. Intro ukazuje nam dobrze znane nam postacie z filmu które gonią zielonego grubego ducha w sali kinowej.

Od razu w oko rzuca się bardzo ładna grafika plansz i wszystkich postaci - z łatwością możemy rozróżnić wszystkich bohaterów z filmu oraz niektóre duchy. Niesamowitym plusem jest to, że możemy wybrać sobie spośród pięciu postaci kim chcemy grać. Do wyboru mamy Peter'a, Ray'a, Egon'a, Winston'a oraz pierdołę Louis'a :p Pierwszy jest operatorem lasera, a drugi (sterowany przez komputer) podkłada pułapki na duchy .Jest to fajne, oryginalne rozwiązanie które jak najbardziej polubiłem.

Jedynym mankamentem jest to, że czasami pułapkowy w ferworze walki potrafi się zamotać i zgubić drogę do trzymanego laserem ducha, a że zdarza się to rzadko, to zazwyczaj nie ma problemu. Głównym założeniem rozgrywki jest oczyszczenie całego obszaru przed pójściem do kolejnego i tak dalej i dalej.

Muzyka jest dobra, bardzo „duchowa” oraz zróżnicowana, jeszcze po wielu latach pamiętam niektóre kawałki :p Fabuła gry jest taka sama jak filmu i kolejność etapów gry są zgodne z fabułą filmu, co się rzadko zdarza w takich grach, a każdy level zakończony jest bossem. Mamy więc oczyszczanie hotelu z duchów, chodzenie po metro ( z pociągiem widmo na końcu), szukanie Baby z dzieckiem w budynku mieszkalnym, łażenie po ściekach pełnych czegoś tam , muzeum oraz walka z ostatnim super złym duchem .

Zazwyczaj z dużą dawką rezerwy podchodzę do gier, które są zrobione na podstawie filmu, jednak w tym wypadku HAL stanął na wysokości zadania. Ogólnie gra nie jest super wymagającym tytułem dla hardcore’owych graczy, jednak ja to w niej właśnie lubię. Jest w sam raz by zasiąść do niej w ponury wieczór i niezależnie do stopnia trzeźwości (bądź nietrzeźwości) i samopoczucia dobrze się bawić.
Autor: Potak

New Ghostbusters II z pegasusa do pobrania, New Ghostbusters II nes

Powróć do listy gier na "N"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!