Paperboy

Gry na NES - PaperboyGry na NES - Paperboy

Paperboy, gra z gatunku arcade ze stajni Mindscape, 1988 rok. Gra była chyba na wszystkich starszych konsolach, od Atari, przez Commodore aż po Game Boy'e. Uważana za pierwszą grę na NES'a wydaną w Ameryce. Jak to Arcade, gra jest prosta, kierujemy roznosicielem gazet, i Naszym zadaniem jest dostarczyć gazety. Nudne? Byłoby gdyby ktoś zrobił to w Naszych nudnych czasach, wtedy liczyła się przede wszystkim grywalność, a nie realność.

Gra trwa tydzień, zaczynamy od poniedziałku. Jedziemy na rowerze, mając 8 gazet w torbie i 3 życia. Przed każdym dniem mamy pokazaną mapę ulicy, na której widzimy Naszych klientów i pozostałe domy. Ale na szczęście nie trzeba się uczyć tego na pamięć, różnią się one kolorami. Klienci mają białe domy, a pozostałe są czerwone. Dostarczamy gazety rzucając je, przy czym musimy byc bardzo ostrożni. Trafiając w skrzynkę pocztową dostaniemy więcej punktów, ale trafiając w szybę stracimy klienta. Trochę inaczej jest z czerwonymi domami. Dostajemy punkty za wandalizm, tłukąc szyby i rozwalając ogródki... gazetami. Logiczne. Braki gazet możemy rzecz jasna nadrobić zbierając paczki z ulicy. Ale żeby nie było łatwo, sporo rzeczy Nam przeszkadza. Cholera, to jakaś dzielnica wariatów, wściekłe babki, break-dance'rzy, samochody, psy, tornada, ponury kosiarz, skejty, głowa mała! Do tego musimy pilnować aby nie wpaść w hydrank, kanalizację, drzewo itp. Jest o tyle trudniej, że nie możemy ani się zatrzymać, ani wjeżdżać po krawężnikach. Na końcu ulicy czeka nas tor treningowy, który doda sporo punktów, tym więcej, ile Nam czasu zostanie. Na całe szczęście kraksa tam nie kończy się utratą życia. Gra kończy się na kilka sposobów, tracimy życia, klientów lub wygrywamy. Aha, nie możemy mieć więcej niż 10 klientów. A i tak bonusowy przyznawany jest za perfekcyjną dostawę. Stwarza to wysoki poziom trudności. Mamy też tryb na 2, ale raz ja raz ty, więc dużo to nie daje.

Zacznijmy od muzyki. Jakaś tam gra w tle, inna gra na treningu. Są pojedyńcze odgłowsy. Ale to naprawdę mało. Ale w sumie to nawet wystarczy. Chociaż osobny utwór na każdy dzień by się przydał. A grafika? Wyraźna przede wszystkim, i całkiem ładna. mamy kwiatki, ogrodzenia, ładne domy. Stoi na poważnym poziomie.
Autor: wanna-amigo

pobierz Paperboy, nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!