Popeye

Gry na NES - PopeyeGry na NES - Popeye

Kolejna produkcja, którą każdy z nas zna i każdy lubi. Z racji tego, że Popeye był na sławetnym 168 in 1, nie mogłoby być inaczej :) Tak więc do dzieła.

No i co tu mamy? Popeye to prosta arcade'ówka z jeszcze prostszą fabułą, a sama w sobie już nie taka prosta. W skrócie o co chodzi: mamy za zadanie uratować naszą ukochaną, która znajduje się na najwyższym piętrze każdego z 3 etapów. W tym celu musimy zbierać serduszka, nutki i literki, jakie dama wyrzuca okresowo-cyklicznie, aż uda nam się zebrać wszystkie. Niestety, odwieczny rywal - Bluto - będzie starał się za wszelką cenę utrudnić to zadanie atakując w każdej możliwej sytuacji naszego szpinakożernego bohatera.

I z fabuły tyle :) Grywalność tej produkcji, mimo prostoty, jest na całkiem przyzwoitym poziomie. Po kolejnych zapętleniach autorzy dorzucają nam kolejne przeszkadzajki, sępy, wiedźme rzucającą czaszki... Lecz niezmiennie największym przeciwnikiem jest Bluto. W bajce Popeye mógł go pokonać z pomocą szpinaku - nie inaczej jest tutaj :) Po zjedzeniu go nasz bohater staje sie chwilowo nieśmiertelny, wystarczy wejść w przeciwnika... Reszta zdaje się oczywista.

Muzycznie i graficznie bardzo lubię tą produkcje, mimo że nie powala, to ma swój urok, na który nie potrafię powiedzieć złego słowa. Zresztą nie tylko pod względem technicznym - ogólnie gra zasługuje na pochwałę, to jedna z moich ulubionych pozycji na NASZYM kartridżu. Niektóre gry sie chyba nie starzeją, tą odpalam stosunkowo często i zawsze chętnie. Polecam :)
Autor: Orlasek

Popeye z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!