Punisher

Gry na NES - PunisherGry na NES - Punisher

The Punisher to gra wydana w 1990 roku przez Beam Software. Wcielamy się w niej w rolę dobrze znanego z filmów i komiksów wydawnictwa Marvel, mrocznego mściciela czyli tytułowego Punishera.

Już na wstępie trzeba dodać że to jedna z najlepszych gier jakie wyszły na Pegazusa. Gra przeznaczona jest dla jednego gracza, po rozpoczęciu od razu wybieramy pierwszego Bossa którego teren chcemy oczyścić i zabieramy się do dzieła. Po drodze czekają na nas hordy najrozmaitszych przeciwników; gangsterów, najemników, meneli oraz innego społecznego elementu. Naszego bohatera oglądamy zza pleców, co stwarza pewne wrażenie trójwymiarowej grafiki co jest swego rodzaju ewenementem na tej konsoli. Mamy pełną kontrolę nad naszą postacią, jednakże to ekran przesuwa nam się w jedną stronę odsłaniając kolejne lokacje.

Zasadniczo gra polega na TOTALNYM wystrzelaniu wszystkiego co się rusza (sporadycznie zdarzają się cywile których nie należy zabijać), ponadto należy niszczyć całe otoczenie, gdyż wtedy możemy trafić na ukrytą amunicję, broń bądź inne bonusy. W celu zaprowadzenia porządku na ulicach, gracz dostaje najróżniejsze karabiny maszynowe, pistolety oraz granaty. Amunicja przedstawiona jest na liczniku, jednak ciągle znajdujemy nową po przeciwnikach, ewentualnie ukrytą w ścianach, skrzyniach i wszystkim co da się rozwalić.

Graficznie gra wygląda bardzo ładnie, mamy do dyspozycji wiele lokacji takich jak ulice miasta nocą, nabrzeże czy więzienie. Świetnie oddane są dźwięki wystrzałów, muzyce z gry również nie można niczego zarzucić. Przeciwnicy nie zamierzają łatwo sprzedać skóry, biegają, chowają się za skrzyniami i innymi elementami otoczenia, generalnie potrafią zjawić się z każdej strony. Wydarzenia na ekranie postępują bardzo szybko co tylko poprawia jakość gry. Najlepsze są jednak walki z samymi bossami; raz będzie to człowiek z którym będziemy bić na pięści oraz strzelać, innym razem walczymy z typem w czołgu, każdy boss ma swoją specyfikę.

Generalnie nie można się nudzić, więc zachęcam do gry bo jest naprawdę świetna i nie znudzi się wam nawet po kilku godzinach.
Autor: Awek

Punisher z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!