Puzznic

Gry na NES - PuzznicGry na NES - Puzznic

Puzznic to ni mniej ni więcej gra logiczna polegająca na łączeniu klocków w grupy i usuwaniu ich z planszy. Twórcy przygotowali dla nas dwa tryby rozgrywki- pierwszy właśnie o nazwie Puzznic, drugi z odrobinę zmienionymi zasadami, czyli Gravnic. Dodam jeszcze, że obecnie powstają coraz to nowe wersje tej gry na telefony komórkowe, czyli niewątpliwie musi mieć coś w sobie. A o tym, co to jest, przekonacie się odpalając Puzznic. To jak, gotowi do gry? :P

W pierwszej odsłonie dostajemy minutę na rozwiązanie zagadki logicznej (przez pierwsze 20 plansz) później limit czasowy zwiększa się odpowiednio z poziomem trudności. Początkowe zagadki nie są zbyt trudne, więc minutka spokojnie wystarcza na ich rozgryzienie. Po upływie połowy czasu z głośników dobiega nas odgłos syreny naglącej do pośpiechu. Mamy również do dyspozycji dwie kontynuacje na wypadek problemów. Plansze są zróżnicowane i rozbudowane. Nie ma powtarzających się w kółko schematów, więc każda zagadka wymaga osobnego rozpracowania (szczególnie te z ruchomymi elementami). Musimy popisać się wtedy szybkością, precyzją i zręcznością w przesuwaniu kolców. Ot coś dla osób lubiących zręcznościówki.

Gravnic oferuje nam nieco inny rodzaj gry. Jak sama nazwa mówi, będzie chodziło o grawitację a raczej o jej dowolną zmianę. Przede wszystkim nie mamy tutaj ograniczeń czasowych. Cała zabawa, tak jak w pierwszym trybie, polega na usuwaniu klocków z planszy. Tym razem nie przesuwamy ich pojedynczo lecz zbiorowo. Głównym utrudnieniem jest limit wykonanych ruchów, po jego przekroczeniu niestety game over.

Dodatkowo istnieje możliwość wpisywania kodów otrzymanych po każdej planszy, czyli taka prymitywna postać zapisu gry. Z uwagi, że wszystkich plansz jest całkiem sporo, przechodzenie gry można rozłożyć na raty. Oprawa dźwiękowa jest, żeby nie użyć brzydkiego słowa, fatalna. Jazgotliwe dźwięki wybitnie nie pomagają nam się skupić i spokojnie pomyśleć. Także od razu po uruchomieniu proponuję szybko wyłączyć dźwięki. Podsumowując, Puzznic vel Gravnic to dobra gierka na wolną krótką chwilkę, dlatego tak dobrze sprawdza się w odnowionej wersji na komórki.
Autor: m-o-07

Puzznic z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!