Pyokotan no Dai Meiro

Gry na NES - Pyokotan no Dai MeiroGry na NES - Pyokotan no Dai Meiro

Pyokotan no Dai Meiro to gra, która może się spodobać po pierwsze, tym, którzy lubią w grze występować jako zwierzątko, po drugie, tym, którzy lubią minigry. Choć oprawa wizualna może trochę speszyć starszych graczy, jednak myślę, że rozgrywka ma wymiar uniwersalny pod różnymi względami, których można się domyśleć.

Co tam można powiedzieć o tej grze - niewiele, nie spoilerując, albo inaczej - nie wyjawiając, zadań z rozgrywki. Będzie przemieszczanie kulek zaworami. Niektórzy mogą wspomnieć kulkowe gumy do żucia z sentymentem, inni mogą stwierdzić, że to te tak zwane "marbles", czyli u nas po prostu kulki, nie do jedzenia. Będzie zbiór czy ratowanie spadających jabłek, skakanie po nenufarach i molach oraz powtarzanie według właściwej kolejności odkrywanej ścieżki, a także tak zwane "Simon says", czyli powtarzanie tego, co czyni komputer, w tym przypadku melodii. Proste, prawda - otóż nie, wraz z rundami, których, mogę zdradzić, jest mało, zwiększa się stopień trudności - długość, czy tam szybkość zadania, to zależy. Otóż jednak dodam tak - ponieważ jest dużo okazji do zdobycia kolejnych szans, można dać radę w niektórych sytuacjach, nie mówiąc już nawet o przejściu gry, co jest niezmiernie proste, w przeciwieństwie do wybranych, pojedynczych zadań.

Gdybym miała jeszcze dodać coś na temat postaci w grze, to stwierdzam, że przypominają zwierzątka pojawiające się na chińskich drobiazgach z serii produktów po 1,50 zł. Może to tandetnie, może zabawnie, w tej kwestii już się nie wypowiadam, może nie ten wiek. Dodając natomiast coś na temat rozgrywki, to niektóre zadania są nużące, gdy w końcowych rundach za długo trwają, inne natomiast coraz bardziej wciągają, im są trudniejsze, ćwiczą pamięć i ciekawią. Optymalnym rozwiązaniem dla takich rozbieżności zdań na temat zadań jest opcja wyboru minigier wraz z poziomem trudności bez przemierzania plansz i losowości typowych dla "Story Mode" w tej grze.

Na koniec napiszę tyle, że cieszę się, że natrafiłam na tę grę, może jakiegoś innego gracza też ta gra choć na chwilę ucieszy. Jest to dobra odmiana dla platformówek mająca postać zestawu minigier o różnym poziomie trudności, można spróbować zagrać zamiast sapera czy diamentów. Wysokiej oceny jednak nie dam, bo trzeba iść do przodu i robić tak, żeby w repertuarze grania przeważały poważniejsze gry, choć z drugiej strony nie chcę dyskryminować tej gry za to, że wygląda na grę dla młodszej grupy wiekowej. Zatem jako powód nienajlepszej oceny wybiorę schematyczność odnajdywania wrogów i niejako prostotę wykonywanych zadań, polegającą na naciskaniu odpowiednich strzałek.
Autor: ferret

pobierz Pyokotan no Dai Meiro z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "P"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!