Quinty

Gry na NES - QuintyGry na NES - Quinty

Quinty to zręcznościowa gra wydana w ’89 roku przez Namco. Wcielamy się w niej w rolę chłopięcia ratującego ukochaną z rąk okrutnego porywacza. By jednak tego dokonać, po drodze do zamku złego okrutnika musimy pokonać jego sprzymierzeńców, rozlokowanych w ośmiu siedzibach. Siostry ksero wykonujące te same ruchy co bohater, baletnice kręcące się w kółko po przekątnej i odbijające się od ścian czy też sumo odpowiadający na ataki tupnięciem wywołującym falę, to tylko garstka przeciwników z którymi jest nam dane się zmierzyć. Wrogowie zostają unicestwieni gdy roztrzaskamy ich o krawędzie planszy za pomocą różnego rodzaju płytek podłogowych z Castoramy:

- Normalne, zwykłe, nie bonusowe,
- Słoneczko: wszystkie płytki odwracają się,
- Gwiazdki: 100 (+ 1 UP)
- Ruletka: życie, gwiazdka, 10000 lub 10 punktów,
- Fala: odwraca płytki we wszystkich kierunkach,
- Time: 2000 punktów,
- Fala kierunkowa: wszystkie płytki w danym rzędzie odwracają się,
- Ściana: nieodwracalna i nieprzechadzalna,
- Portale: siedlisko wszelkiego zła,
- Wiatraczek: po uruchomieniu maszyneria ta działa popychająco :P

Jak na szanującą się zręcznościówkę przystało są tutaj i bossowie, na 10 piętrze każdego z ośmiu budynków zła. W niektórych, co jest nieodgadnionym posunięciem, zamiast bossa jest sześcioro szybko poruszających się wrogów. Ciekawie pomyślany jest też tryb dla dwóch graczy, w którym gramy jednocześnie a walka ramię w ramię to jest to, co tygrysy lubią najbardziej. Oprawa graficzna jest dobra, rzekłabym bardzo dobra. Wszystkie elementy są ładnie wykończone, jest i kolorowo i bajkowo i niemalże widzę Różowe Latające Pegasusy :P Muzyka też jest ok, zmienia się w zależności od planszy, no i co najważniejsze, nie przeszkadza w trakcie gry. Grywalność również stoi na wysokim poziomie, mimo początkowych niepowodzeń wcale nie chce się przerywać misji ratowania księżniczki.
Autor: m-o-07

Quinty z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "Q"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!