Rampart (Jaleco)

Gry na NES - Rampart (Jaleco)Gry na NES - Rampart (Jaleco)

A oto przed wami strategia czasu rzeczywistego stworzona przez firmę Jaleco . Naszym zadaniem jest bronić zamku przed ostrzałem wroga i utrzymać posiadany teren w ryzach. Gra składa się zasadniczo z trzech powtarzających się do znudzenia części. Na początku musimy wybrać zamek, który zostaje otoczony szczelnym murem a obszar ten zostaje zaciemniony. Player, this is your word :P Teraz może o samej rozgrywce słów kilka, poszczególne części:

1.Place Cannons
Ustawiamy działka na swojej działce.

2. Prepare for Battle
Mordowanie, palenie, grabienie i plądrowanie. No prawie, bo tutaj strzelamy do wrogich okrętów, resztę można sobie dopowiedzieć. Ready, set, fire!

3. Build and Repair
Odnawiamy zniszczony mur za pomocą tetrisowych klocków. Jeśli szczelnie nie zbudujemy obwarowań, niestety nie przejdziemy do kolejnej planszy, bo na końcu każdej przyznawane są punkty: za zatopienie wrogich okrętów , terytorium i nowo zdobyte zamki.

Jeśli w jakiejś planszy nie wystrzelamy wszystkich wrogich okrętów to niestety, nie rozpływają się one w nicości tylko dumnie stoją na swoich stanowiskach gotowe do walki. Jeszcze jedna uwaga, gdy szczwane bestie zbliżą się do lądu, wypakowują tam żołnierzy albo małe niezgrabne czołgi przeszkadzające nam w fazie naprawy murów (na czołgu raczej nie zbudujemy niczego, chociaż ponoć Polak potrafi :P ). Jedynym ograniczeniem w grze jest czas. Czas jest nieubłagany. Może i można zabijać czas ale niestety nie tutaj, bo tu zegrar tyka niewzruszony. Przez to musimy zagęszczać ruchy, żeby się wyrobić w niespełna kilka sekund. Cytując jedną z piosenek Arki Noego "Mamy czas" (pamiętacie jeszcze taki zespół?) „Gdy się człowiek spieszy, to się diabeł cieszy” im bardziej się staramy tym bardziej nam nie wychodzi.

Muzyka - szału zdecydowanie nie ma, ale nie przeszkadza nam w grze. Odgłosy bitewne mogłyby być lepsze, choć bębny rodem z czasów wielkich bitew, gdy ludzie jeszcze nie wiedzieli co to bomby jądrowe, są całkiem całkiem. Podsumowując, muzyce stawiamy zero.

Grafika, wykonana bardzo prosto, bez udziwnień i skomplikowania. Nasze oczy są atakowane przez surowe kontury wszystkiego. Nie napatrzymy się tu na nic ciekawego, a szkoda bo to mogłoby wzmóc pozytywne odczucia wobec gry. Podsumowując, grafice stawiamy minusik.

Grywalność, trudne słowo. Jest, bo jakaś zawsze jest. W grze pozwala na rozegranie paru plansz bez większej irytacji. Gdyby poprawiono odrobinę wyżej wymienione mankamenty, jakoś gry poprawiła by się znacząco. A tak, w Skali Oceniania Gier Zgodnie z Normami Unijnymi czyli SOGZzNU, która wyraża się przedziałem liczbowym od 1 do 264, daję 128,73.
Autor: m-o-07

pobierz Rampart (Jaleco) z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "R"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!