Road Fighter

Gry na NES - Road FighterGry na NES - Road Fighter

Road Fighter to gra samochodowa, wydana przez firmę Konami w 1991 roku. Doczekała się fanowskiego remake'u, pod jakże oryginalną nazwą Road Fighter Remake.

W grze są dwa rodzaje rozgrywki (Level 1, Level 2), ale różnią się one tylko poziomem agresywności przeciwników. Na starcie mamy mały, czerwony samochodzik i siedem innych samochodów. Naszym celem jest dojechać do mety przed upływem całego paliwa z baku. Niby proste zadanie, lecz czasami na przeszkodzie stoją nam inni kierowcy i dziury w drodze. Mamy do przejścia cztery trasy: jakiś odcinek międzymiastowej, wyścig na moście, bardzo wąską drogę nad morzem oraz drogę górską. Ponadto możemy rozpędzić się nawet do 400 km/h i to w kilka sekund! Typowa gra survivalowa. Proste jak czapka.

Gra nie zachwyca grafiką ani oprawą muzyczną. Ciągle te same mapy, nudna kolorystyka, a od przerywanego pasa na środku drogi można dostać oczopląsu. O muzyce nie za bardzo jest co napisać, bo jej tam praktyczne nie ma :) Na rozpoczęciu wyścigu słychać miłą dla ucha muzykę, a podczas jazdy towarzyszyć nam będzie niezapomniany jak dla mnie odgłos silnika :)

Do dziś dziwi mnie fenomen tejże gry w Europie. Gra krótka i nieco monotonna, ale jednak odniosła taki sukces. Można ją przejść na szybkiego i doskonale zajmuje czas, gdy zabraknie nam na chwilę dostępu do Internetu :)
Autor: Arancie

pobierz Road Fighter z pegasusa, nes pobierz Road Fighter PL z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "R"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!