Rockin' Kats

Gry na NES - Rockin' KatsGry na NES - Rockin' Kats

Rockin' Kats to gra którą stworzył Atlus Software w 1992r. Na początku możemy obejrzeć dwa intra. Pierwsze przedstawia nasze możliwości, a drugie pomoce, dostępne w sklepie. W grze sterujemy niebieskim kotem o imieniu Willy. Ma on czarny kapelusz i czerwony krawat w białe kropki.

Jego umiejętności to:
- punch- uderzenie pięścią,
- jump- skok,
- punch' n jump- skok przez uderzenie pięścią w ziemię (skaczemy wyżej),
- smash attack- pokonanie przeciwnika przez wpadnięcie na niego tyłem po uderzeniu pięścią w przedmiot którego nie da się poruszyć (np. kosz na śmieci),
- spin attack- pokonanie przeciwnika przez złapanie się czegoś (np. latarni, parapetu) pięścią i wykonywanie obrotów,
- spin jump- pokonanie przeciwnika przez skoczenie na niego po wykonywaniu obrotów,
- catch and throw- złapanie spadającego przedmiotu (np. doniczki, kufla z piwem) i rzucenie nim w przeciwnika.

Po wciśnięciu przycisku start ukazuje nam się telewizor z przyciskami po prawej stronie. Mamy możliwość wyboru kanałów od 1 do 5, sklepu i gier bonusowych. Przed podjęciem decyzji na ekranie widzimy tytuł gry i twarz kota. Jeśli długo nic nie wybieramy pojawia się mała postać naszego bohatera, a na jego twarzy widać różne uczucia: radość, złość i smutek. W grze u dołu mamy pasek na którym możemy zobaczyć: ilość naszych szans, pieniędzy i stan naszego serca (do pięciu serduszek). Pieniądze zbieramy w postaci worków (10$). Zdobywamy je również po pokonaniu przeciwnika (2$), oraz bossa (100$ lub 200$) Dodatkową szansę dostajemy po zebraniu podobizny naszej głowy, a gdy weźmiemy serce uzupełnia się jego stan. Po naciśnięciu select mamy dostęp do wyboru broni. Naszym zadaniem jest uratowanie dziewczyny Willy'ego, która za każdym razem zostaje porwana.

Kanały:
1. Downtown Street
2. Sky Ace
3. Playland
4. Western Adventure
5. I love New York
Shop Channel
Bonus Stage

W sklepie możemy dokupić potrzebne nam pomoce:
- bomber- przy uderzaniu pięścią wypuszczamy bombę koszt 100$,
- hammer punch- mocniejsze uderzenie pięścią koszt 200$,
- twin balls- przy uderzaniu wypuszczamy dwie kulki, które zachowują się tak, jakby jedna była obiciem lustrzanym drugiej, koszt 300$,
- jet sneakers- przy skoku i przytrzymaniu klawisza dłużej utrzymujemy się w powietrzu, koszt 400$,
- one up- dodatkowa szansa, koszt 500$.

Nie można używać kilku pomocy jednocześnie. Wybieramy jedną z nich z menu dostępnego po wciśnięciu select.

Na bonusowym kanale możemy wziąć udział w jednej z gier:
- roulette- kręcimy się na kole, na której cyfrze się zatrzymamy dostajemy taki bonus jaki widnieje na tablicy po prawej stronie, koszt 50$,
- basketball- musimy wskoczyć do odpowiedniego kosza, dostajemy taki bonus jaki na nim widnieje koszu, koszt 25$,
- pipe toss- wrzucamy kulki do odpowiednich rur z wypisanym bonusem, do rur możemy wrzucić maksymalnie osiem kulek, koszt 100$.

W ciągu całej gry poruszamy się po różnych etapach są to m.in. miasto, lotnisko, dziki zachód. Spotykamy tam wiele przeszkód i budynków. Natrafiamy na doły, spadające przedmioty i wodę, w której możemy się utopić. Momentami schodzimy na dół, lub wchodzimy na górę, oraz stoimy na czymś co nas przemieszcza. Spotykamy również wielu przeciwników takich jak psy, lisy, ptaki, pandy, krokodyle, skunksy, nietoperze, kameleony, myszy, piranie oraz kule i armatki. W każdym z pierwszych 4 poziomów mamy do czynienia z dwoma bossami. Jeden pojawia się mniej więcej w połowie a drugi na końcu kanału. Po pokonaniu pierwszego dostajemy 100$ i uzupełnienie stanu serca, a drugiego 200$. Wtedy też nasza ukochana zostaje uwolniona. Na piątym poziomie mamy możliwość wyboru fragmentu trasy, którą chcemy podążać. W pewnym momencie na chodniku widzimy otwartą studzienkę. Kiedy tam wejdziemy, mamy do czynienia z innym etapem niż gdybyśmy poszli prosto, ale później i tak dochodzimy do tego samego miejsca. Stąd walczymy tu z 8 lub 9 bossami. Dwaj ostatni są nowi, a innych znamy z poprzednich walk.

W grze walczymy ogółem z 10 różnymi bossami:
- Kurczak- ma białe spodenki w niebieskie paski, rzuca w nas jajkami,
- Bull Band- zespół muzyczny, zrzuca na nas reflektory i strzela nutami,
- Pies- ma strój pilota, rzuca w nas czerwonymi i żółtymi kulkami,
- Powerful Machine- kot sterujący urządzeniem o 4 dłoniach, atakuje nas właśnie nimi, a po rozbiciu mu rąk szczypcami,
- Głowa psa- ma białą czapkę i fioletową muchę, rozpada się na 4 psie duchy, również atakuje lecąc na nas,
- Clown Dog- siedzi w maszynie wyglądającej jak głowa klauna, strzela kulko-gwiazdkami i kręci się wokół ścian,
- Indiański pies- ma strój wodza/ szamana, spycha nas deszczem, ma pomocników którzy wpadają na nas,
- Big Eagle- jest to orzeł, ma kapelusz i szal, zrzuca na nas głazy,
- Mr. Kong- małpa w białej koszuli, niebieskiej kamizelce i kapeluszu, rzuca w nas głazami, spadają na nas banany,
- Buldog- główny boss, musimy uważać na kolce u dołu ekranu, bomby i naboje wystrzeliwane przez buldoga.

Po pokonaniu ostatniego wyrzucamy go na księżyc, widzimy nawet naszą szczęśliwą parę , ale czy na pewno gra się skończyła? Po obejrzeniu napisów informujących o twórcach gry, buldog powraca, zabiera nam pomoce oraz pieniądze i chce walczyć jeszcze raz. Przyjmujemy więc wyzwanie i, trudną drogą (sprawiała mi pewne problemy), wracamy do niego. Po walce ponownie wyrzucamy go na księżyc i dopiero wtedy następuje koniec gry. Ogólnie gra bardzo mi się spodobała. Jest ciekawa, ma ładną grafikę i oprawę dźwiękową. Dużym plusem jest mnogość przeciwników których musimy pokonać. Jak dla mnie jedynym minusem jest to, że na ostatnim kanale spotykamy te same postacie co w poprzednich, a nowych jest bardzo mało.

Grywalność: Grafika: Audio: Ocena ogólna:
10
10
10
10
Autor: zxcv

pobierz Rockin' Kats z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "R"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!