Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen

Gry na NES - Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu HenGry na NES - Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen

Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen, czyli gra na podstawie anime, znanego jako 'I Cavalieri dello zodiaco', ‘Rycerze zodiaku’ lub po prostu Saint Seiya. Być może utworzą się dwie grupy osób. Jedni z podejściem, że zagrają w lubiane anime, które kiedyś często oglądali. Drudzy - ucieszą się, że poznają w pewnym stopniu serial dzięki grze. Ci pierwsi będą mieli bardziej komfortową sytuację. Drudzy zaś będą mieć kłopot, ale nie warto się poddawać.

Gra zawiera w sobie element rozgrywki ‘platformowej’ oraz rozgrywkę typu RPG – walki po przejściu planszy polegające na wyborze czynności, którą ma wykonać kierowany przez gracza bohater. Część platformowa pokrywa się w pewnym stopniu z typem RPG, ponieważ pokonywanie wrogów na tych planszach wpływa na wzrost liczby punktów mocy, które decydują o efektywności ataków w walce końcowej. W rezultacie plansze przed główną walką mają zalety – podwyższenie siły bohatera, jak i wady – ryzyko wpadnięcia w przepaść, utrata zdrowia/energii. Jest również element utrudniający graczowi pozyskiwanie punktów – po dłuższym czasie spędzonym w jednym miejscu na pokonywaniu pojawiających się wciąż wrogów zaczynają spadać z góry kamienie. Trudne jest zatem zdobycie dużej liczby punktów mocy, przy zachowaniu znacznej ilości energii. Można by rzec syzyfowa praca.

Gra jest trudna. Poruszając się po platformach ciężko jest kierować skokami bohatera. Upadek z platformy w przepaść prowadzi do zakończenia rozgrywki i konieczności wyboru innego bohatera. W przypadku przegranej wszystkich postaci gra się kończy. Nie ma kontynuacji, a wprowadzenie password’u nie jest łatwe. Dużym wyzwaniem są końcowe walki. Wrogowie są silni, ciosy bohatera charakteryzują się różną efektywnością. Warto wiedzieć, że bohater może robić uniki, jednak nawet wykorzystując tę możliwość pojedynek jest trudny. Dodatkowo główne walki mogą zaskakiwać – może się zdarzyć, że nie wystarczy tylko atakować przeciwnika, ale trzeba najpierw wybrać inną spośród opcjonalnych czynności. Zdarza się, że przydatna jest znajomość sagi rycerzy zodiaku m. in. w przypadku poziomów, które jest w stanie przejść tylko jedna z postaci. Szczególnie jednak wiedza ta jest potrzebna w walkach, w których rozgrywka pozwala, żeby bohater wybrany przez gracza zginął, bo np. przyjdzie mu później ktoś z pomocą. Gra zatem jest całkiem urozmaicona.

Grafika jest całkiem dobra, choć ocena zależy od indywidualnej opinii oraz od tego, jak daleko zdaje się być postać w grze. Twarze przy wypowiedziach postaci są dobrze i realistycznie przedstawione. Natomiast widok postaci w całości nie daje możliwości dokładnego pokazania wyglądu i niektóre postacie wyglądają czasem nawet dziwnie. Należy się jednak twórcom pochwała za próbę pokazania zbroi poszczególnych rycerzy, a także za animację oraz efekty dźwiękowe.

Gra stanowi duże wyzwanie, potrzeba wielu prób bądź dobrej strategii, by zatriumfować. Warto w nią zagrać i sprostać sytuacjom, prze które musieli przebrnąć bohaterowie anime. Jednak na taki wyczyn trzeba poświęcić dużo czasu.
Autor: ferret

pobierz Saint Seiya - Ougon Densetsu Kanketsu Hen, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!