Spartan X

Gry na NES - Spartan XGry na NES - Spartan X

Spartan X - bijatyka 2D, wydana przez firmę Irem w roku 1985. Sterujemy Thomasem, ubranym w czarno-biały strój. Mamy za zadanie uratować Sylvię (czy to żona, siostra, czy kochanka nie wiemy), pokonując po drodze hordy wrogów różnorakiej maści. Są zwykłe rzezimieszki, które przy kontakcie fizycznym z Thomasem duszą go (swoją drogą ciekawie chwytają go od tyłu), są miotacze noży, są małe szkraby, są i bossowie. I tak przez etapów… 5. Słownie: pięć. W dodatku etapy te są koszmarnie krótkie. Pod koniec każdego z nich czas i pozostała energia są podliczane i zamieniane na liczbę punktów. Po przejściu wszystkich 5 etapów rozpoczynamy rozgrywkę od nowa z nieco zwiększonym poziomem trudności. A skoro o poziomie trudności mowa… powiem tak - żeby przejść tę grę (bez sejwów) potrzebowałem chyba godziny albo półtorej. Tyle wystarczy, żeby opanować ciosy, sposób na bossów i na przeszkadzajki w drugim i czwartym etapie. Z drugiej strony, następca tej gry, Spartan X 2, jest grą jeszcze łatwiejszą.

Co do ciosów, to chociaż mamy ich tylko 6, to trochę się od siebie różnią. Przede wszystkim - ataki nogą mają większy zasięg, ale za zabicie wroga kopniakiem otrzymujemy mniej punktów (co przy malejącym pasku zdrowia ma niewielkie znaczenie), a małe zwinne istotki możemy pokonać tylko atakiem dolnym. Przy bossach też należy dobrać odpowiednią taktykę.

Audiowizualnie ta gra hitem nie jest. Proste tekstury, wyraźne kolory, płynne animacje, intro brak, outro chyba się twórcom robić nie chciało, bo zrobili to strasznie na "aby żeby". Muzyka - podczas gry powtarzający się w kółko 8-bitowy motyw jest zagłuszany przez dźwięki. Dwoma słowami - szkoda gadać. Oczywiście to początki Famicoma, więc proszę bez jęków (chyba, że na widok chwytanego od tyłu Thomasa).

I tyle ode mnie. Kto chce może tę grę sprawdzić, jednak nie ma w niej nic, co przykułoby naszą uwagę na dłużej niż czas podczas grania i kilka minut po, kiedy to cieszymy się, że oto kolejny tytuł na pegasusa nie był dla nas dużym problemem. Verti, ivi, nici - włączyłem, przeszedłem, zapomniałem.
Autor: Jaro

pobierz Spartan X z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "S"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!