Tabo's Tactics

Gry na NES - Tabo's TacticsGry na NES - Tabo's Tactics

Jest to gra logiczna z elementami zręcznościówki a szczegółowiej mówiąc wersja popularnej gry planszowej Memory (planszy tam nijak nie ma ale umownie możemy tak ją nazwać :p). Każdy chyba zna zasady tej gry polegające na dopasowywaniu w pary takich samych obrazków, a jeżeli ktoś nigdy nie grał to koniecznie musi nadrobić zaległości. Jak ma się natomiast sytuacja w konsolowej grze Tabo’s Tactics?

Ano mamy do wyboru dwa tryby rozgrywki, karty i kostki w opcji dla dwóch graczy: co - op lub rywalizacji. Przy wyborze kart naszym zadaniem jest połączenie w pary wszystkich obrazków przedstawiających zwierzęta i jednoczesne uciekanie przed małymi duszkami. Duszki jak to duszki, czasem bywają złośliwe i nie odstępują nas na krok, momentami trudno się od nich uwolnić. Dodatkowo grę utrudnia uciekający czas, który odmierzany jest za pomocą małych zegarków i różnorodne ułożenie ścianek oddzielających kartoniki z obrazkami. Jednak żeby trochę urozmaicić rozgrywkę mamy też różne bonusy. Odkrywając poszczególne obrazki dostajemy udogodnienia:

- Mięso - odsłonięcie wszystkich obrazków na kilka sekund
- Laska - chwilowa nieśmiertelność
- Zegarek - zatrzymanie wrogów
- Mikstura - spowolnienie wrogów
- Serduszko - dodatkowe życie

Z kolei przy wyborze kostki naszym oczom ukazuje się trochę zmieniona, ścianka z kostki Rubika. Tutaj gra się komplikuje. Musimy ustawiać rzędami/na skos obrazki, uciekać przed przeszkadzajkami i dodatkowo walczyć z upływającym czasem. Jednym słowem mamy pełne ręce roboty. Ten tryb zdecydowanie wymaga od gracza więcej myślenia i zaplanowania sobie kolejnych ruchów, tak jak w przypadku układania prawdziwej kostki Rubika.

Niestety nie powiem Wam jak wygląda tutaj tryb dla dwóch graczy, gdyż nie było mi dane zagrać z kimś. Ale jeśli Wy macie taką okazję to do dzieła, musicie namówić kogoś do wspólnej gry i sam ocenić jak wypada tutaj gra dwuosobowa.

Podsumowując w Tabo’s Tactics bardzo przyjemnie mi się grało, oczywiście wiadomo, że jak każda potrafi wywołać frustrację, było się tak blisko a tu złapał Cię duszek albo zabrakło sekundy do ukończenia planszy :P Dlatego jej głównym atutem jest moim zdaniem grywalność, przejdziesz jedną planszę chcesz drugą, przejdziesz drugą, chcesz trzecią :P Polecam miłośnikom główkowania.
Autor: m-o-07

pobierz Tabo's Tactics, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!