TaleSpin

Gry na NES - TaleSpinGry na NES - TaleSpin

TaleSpin to gra wydana przez Capcom w 1991 r. Powstała ona na podstawie serialu animowanego o tej samej nazwie.

W grze sterujemy postacią misia Baloo. Leci on w samolocie o wdzięcznej nazwie "Seaduck". Możemy lecieć do przodu, do góry, do dołu, do tyłu (wtedy latamy głową do dołu), a także strzelać. Zadanie Baloo to dostarczenie ładunku, a także zbieranie nowego po drodze. Na wstępie dowiadujemy się, że mamy do wykonania 8 misji. Są one osadzone w różnych sceneriach m.in. lecimy nad morzem, dżunglą oraz górami. Naszymi wrogami są Don Karnago i piraci, którzy czyhają na nasze życie oraz przewożony ładunek. Podczas rozgrywki bierzemy udział w grach bonusowych, w których zbieramy znajdujące się w balonach owoce, a przez to dodatkowe punkty. Jest tam także możliwość znalezienia dodatkowej szansy. W balony wlatujemy małym misiem poruszającym sie na czymś w rodzaju deski surfingowej unoszącej się w powietrzu / na samym skrzydle samolotu. Wejścia do bonusów są ukryte. Aby je znaleźć należy strzelić w odpowiednie miejsce, a wtedy ukażą nam się drzwi z napisem IN (jest to skonstruowane podobnie jak GO w Darkwing Duck). Po skończonym zadaniu i pokonaniu bossa mamy dostęp do sklepu. Są w nim dostępne różne pomoce, takie jak ulepszenia naszego samolotu (np. szybsze strzelanie), oraz dodatkowe szanse.

Oprawa graficzna w grze bardzo mi się podoba, plansze są ładne i ciekawe. Muzyka także jest niezła. To dobra gra, ale tym co może do niej zniechęcać jest poziom trudności. Sam za pierwszym razem gdy uruchomiłem grę wyłączyłem ją po krótkim czasie. Zdarza się, że ciężko ominąć wystrzeliwane przez wrogów pociski, a nad niektórymi boss'ami trzeba się pomęczyć. Nie dotyczy to jednak wszystkich. Pokonanie niektórych jest łatwe, można po prostu strzelać w jedno miejsce i nie zważać na zadawane nam obrażenia lub wykonywać nieznaczne ruchy. Czasami jest takie miejsce w którym boss nie ma szans nas dosięgnąć i można tam się zatrzymywać. Ogólnie ta gra mi się spodobała. Spędziłem przy niej miłe, acz krótkie chwile, bo drugim mankamentem tej gry jest czas potrzebny na jej przejście (jest po prostu za krótka). Polecam tę grę wszystkim, którzy nie boją się dość dużego poziomu trudności, a także lubią latać i strzelać do przeciwników.
Autor: zxcv

pobierz TaleSpin, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!