Thunder & Lightning

Gry na NES - Thunder & LightningGry na NES - Thunder & Lightning

Thunder & Lightining to gra wydana przez Romstar Inc. w 1990r. Jest ona bardzo podobna do Arkanoida. Do wyboru mamy trzy tryby gry: na jedną osobę oraz na dwie osoby typ A i B. W typie A, gdy jedna osoba upuści piłeczkę to grę rozpoczyna druga, a w B dwie osoby grają w tym samym czasie. W grze sterujemy postacią w czerwonym stroju trzymającą paletkę. Nad sobą mamy różnokolorowe klocki, które musimy rozbić, aby przejść dany poziom.

Ruch naszej postaci można przyspieszyć wciskając przycisk B. Przez planszę co jakiś czas przelatują łódź podwodna, statek kosmiczny, czy inne maszyny. Jeśli w nie trafimy wypadną z nich różne przydatne w grze pomoce, takie jak: większa piłeczka, dłuższa paletka, strzelanie, czy trzy kulki. Na różnych poziomach znajdują się różnego rodzaju postacie, w które jeśli trafimy wykonają jakąś akcję. Jedne będą nas atakować, inne rozbijać klocki, a jeszcze inne z połkniętej piłeczki robić dwie. Wszystkich rund mamy 30 (co wiem z filmików z internetu, gdyż nie chciało mi się całej gry przechodzić). W porównaniu do Arkanoida, ta gra wypada gorzej. Nie ma tego klimatu, ani zbyt wielu nowych opcji. Ciekawą możliwością jest gra na dwie osoby w tym samym czasie, jednak mimo tego nie jest to zbyt wciągająca gra. Grafika i muzyka nie są złe, lecz ta ostatnia się powtarza. Uważam, że warto jednak zagrać chociaż raz i porównać z innymi grami tego typu.

Ocena: 6+/10

Autor: zxcv

pobierz Thunder & Lightning z pegasusa, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!