Top Gun

Gry na NES - Top GunGry na NES - Top Gun

Top Gun jest symulatorem myśliwca, opartym na słynnym kinowym hicie o tym samym tytule z połowy lat osiemdziesiątych. Gra wydana została w 1987 roku przez Konami na oficjalnej licencji wytwórni filmowej Paramount.

Wcielamy się w pilota woskowego zasiadającego za sterami myśliwca, startującego i lądującego na amerykańskim lotniskowcu. Podniebne wyczyny przeglądamy z wnętrza kokpitu, na którym widzimy prędkość, wysokość, oraz ilość dostępnych pocisków a także ilość pozostałego w zbiorniku paliwa. Do dyspozycji mamy także radar by widać było nadlatujących z tyłu przeciwników. Sam kokpit wygląda całkiem przyzwoicie, przeciwnicy pojawiają się i znikają bardzo szybko, więc nie mamy zbyt wiele czasu na ich zestrzelenie. Zasadniczą sprawą przed misją jest wybór zabieranych pocisków; możemy zabrać większą ilość słabszych rakiet bądź mniejszą ilość o większej sile rażenia. W początkowych misjach wystarczą nam pociski pierwszego typu jednakże potem, gdy na naszej drodze stają coraz mocniejsi przeciwnicy, potrzebujemy większej siły ognia. W wypadku braku rakiet pozostaję nam działko o nielimitowanej amunicji.

Przeciwnicy to na początku same samoloty wroga pięknie wchodzące nam na celownik, napotykamy również statki na które później nie wystarczy jeden pocisk. W dalszych misjach samoloty już nie wyskakują nam zza pleców lecz z przodu i bardzo często ostatnim widokiem jaki przyjdzie nam zobaczyć jest rakieta wroga w naszej kabinie.

Najfajniejszą zabawą w Top Gun nie jest samo strzelanie, lecz lądowanie na lotniskowcu. Musimy uważać na wysokość naszego samolotu, jego prędkość oraz odpowiedni kąt schodzenia na pas startowy, który jak wiadomo na statku błędów nie wybacza.

Generalnie gra warta polecenia, bo bardzo oryginalna jak na Pegazusa, nikt nie powinien się zawieść.
Autor: Awek

Top Gun z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "T"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!