Ultimate Stuntman

Gry na NES - Ultimate StuntmanGry na NES - Ultimate Stuntman

Najlepszą osobą do opisania tej gry byłby mój tata, który był, jest i będzie jej największym fanem. Nie sposób zliczyć godzin, które spędzililiśmy oglądając i dopingując go podczas rozgrywki w Ultimate Stuntman.

Gra została stworzona przez Codemasters i można znaleźć ją na sławnym kartridżu ,,Złota Piątka", w towarzystwie takich perełek jak The Fantastic Adventures of Dizzy czy Micro Machines. Chociaż Ultimate Stuntman nie jest najbardziej znaną grą z tej składanki, to zdecydowanie zasługuje na dużą dozę uwagi i długie godziny gry.

,,Ultimate Stuntman, Dr. Evil porwał Jenny Aykroyd. Musisz podążyć za nim i uratować młodą panią naukowiec." Fabułę gry można więc dosłownie streścić w jednym zdaniu. Jesteśmy mięśniakiem o umiejętnościach Rambo, MaGayvera i Schwarzennegera w jednym i ratujemy damę w opresji. Co za niespodzianka;)! Ale kto by tam skupiał się na fabule, kiedy mamy do czynienia z tak ciekawą i zajmującą grą.

Tym, co zawsze wyróżnia gry Codemasters, jest świetna grafika i oprawa muzyczna. Ultimate Stuntman nie jest w tym przypadku wyjątkiem. Gra wygląda świetnie, jest bardzo kolorowa i dopracowana. Nasi wrogowie i bossowie są bardzo zróżnicowani, ładnie wykonani. Muzyka uprzyjemnia rozgrywkę i zmienia się wraz z każdym poziomem, dlatego nie jest monotonna i irytująca. Same motywy są świetnie dopasowane do stylizacji gry, pełne akcji i napięcia. Pierwsze dźwięki z tytułowego menu powodują u mnie ciarki na plecach.

Strzałem w dziesiątkę okazała się różnorodność poszczególnych poziomów. Większość gier na NES-a charakteryzuje się tym, że każde z ich poziomów są podobne. Ultimate Stuntman to prawdziwa plejada wszelakich sposobów rozgrywki, mamy tutaj pościg samochodem, lot paralotnią w dwóch odsłonach (nawet w jaskiniach, co chyba przeczy trochę prawom fizyki, ale kto by tam na to zwracał uwagę;P), wspinaczkę po wieżowcu i po górach, pływanie motorówką, jazdę terenówką po piachu oraz normalne chodzenie postacią i skakanie po przeróżnych platformach i murach:) Po każdych dwóch poziomach musimy stoczyć walkę z jednym ze złych androidów - znajdziemy tutaj m. in Yeti oraz Mega-Ślimaki. Nie ma to jak ciekawa rozgrywka:) Mogłabym przyczepić się jedynie do tego, że walki z bossami odbywają się w tak samo wyglądającym otoczeniu pustego ekranu. Dużo fajniej byłoby zmierzyć się z nimi w lokacjach, jakie byśmy przebyli, np. przejść las i na końcu, pomiędzy drzewami, powalczyć z wyrośniętymi mięczakami.

Grywalność jest na najwyższym poziomie, każdy gracz znajdzie tutaj coś dla siebie, i ci, którzy uwielbiają wyścigi, wielbiciele platformówek albo fani powietrznych zmagań samolotami (a dokładniej paralotniami;P). Nie ma mowy, żeby ta gra mogła nam się szybko znudzić. Ponadto między levelami czeka na nas kolejny bonus, możemy poczuć się jak prawdziwy saper i rozbroić bombę. Są to krótkie, świetne gry logiczne, dające odpocząć naszym paluszkom, a pozwalające na ruszenie mózgownicą.

W Ultimate Stuntman znajdziemy naprawdę wszystko to, co najlepsze. Dla tych, którzy jeszcze nie spróbowali - zdecydowanie polecam!

Ocena: 9/10

Autor: kasiappp111

pobierz Ultimate Stuntman, nes

Powróć do listy gier na "U"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!