Untouchables

Gry na NES - UntouchablesGry na NES - Untouchables

Untouchables to kolejna gra zrobiona na podstawie filmu. Film ten w Polsce wyświetlany był w połowie lat dziewięćdziesiątych pod nazwą „Nietykalni”. Gra została wydana przez Ocean of America w 1992 roku na licencji wytwórni filmowej Paramount.

Rzecz dzieję się w Stanach Zjednoczonych w czasach wielkiego kryzysu, gdy w USA panowała prohibicja (zakaz sprzedaży alkoholu), na ulicach wielkich miast rządzili gangsterzy, dorabiając się fortun na nielegalnym handlu wspomnianymi napojami wyskokowymi. Jako stróże prawa i porządku bierzemy broń i ruszamy w bój z niedobrymi kapelusznikami. Gra stworzona została dla jednego gracza, zasadniczo sprowadza się do walki z czasem i przeciwnikami. W określonym czasie mamy wystrzelać określoną liczbę przeciwników, ewentualnie zebrać określoną ilość dowodów w postaci butelek uważając by przy tym nie zginąć, o czym przypomina nieuchronnie spadający pasek energii.

Gra jest bardzo fajnie skonstruowana, raz będziemy strzelać do bandytów w zaułku, chowając się by przeładować broń po dwóch wystrzałach, kiedy indziej będziemy toczyć się po ziemi parkingu tym samym unikając kul przeciwnika. Gangsterzy są bardzo szybcy, tym sposobem gra do łatwych nie należy; chowają się w oknach, drzwiach, za samochodami i gdzie tylko jeszcze mogą cały czas nas przy tym ostrzeliwując. Ewentualne zwycięstwa bądź porażki oglądamy potem na czołówkach gazet.

Graficznie gra wygląda bardzo ładnie, otocznie jest kolorowe i dobrze zróżnicowane, przeciwnicy to klasyczni gangsterzy ze starych filmów – czyli ludzie w szarych płaszczach i kapeluszach. Muzyka w grze może nie jest czymś wyjątkowym, aczkolwiek nie powinna nikomu przeszkadzać.

Ogólnie warto pograć, przekonajcie się sami przebijając przez hordy gangsterów, bo gra jest naprawdę bardzo ciekawa i nikt nie powinien narzekać na Untouchables w Pegazusowym półświatku.
Autor: Awek

Untouchables z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "U"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!