Wait and See!

Gry na NES - Wait and See!Gry na NES - Wait and See!

Nie znajdziecie tej gry w żadnym oficjalnym spisie gier na NES, bynajmniej nie z uwagi, że ktoś zapomniał jej tam umieścić :P Ot jakiś miły hmm nazwijmy go umownie Człowiek ze Wschodu, wpadł na pomysł zrobienia gry na podstawie bajki „Wilk i Zając” (starsza część czytelników powinna bardzo dobrze kojarzyć tą kreskówkę). W sumie nie byłoby w tym nic złego, może poza dalszą partią pomysłów owego pana. Zając jest łudząco podobny do Królika Bugsa, Wilk do Kojota (tak, tego od Strusia Pędziwiatra). To jeszcze można wybaczyć , w końcu pożyczanie postaci z innych bajek nie jest zbrodnią przeciwko ludzkości.

Nie można natomiast beznadziejnego sterowania. Skakać nie da się w ogóle, gra niemiłosiernie się wtedy przycina :P Atakiem jest kręcenie się a la Diabeł Tasmański, co daje w sumie niewiele, bo i tak często niesłusznie tracimy serduszko w kontakcie z wrogiem. Zbieramy marchewki i uciekamy przed Wilkiem, taki jest zasadniczo sens rozgrywki. Po drodze mijamy naprawdę różnych przeciwników, od ptaków po traktory. Oprawa wizualna jest kiepska, ciemne kolory przy bajkowej platformówce chyba nie uchodzą, już się nie będę czepiać tych czerwonych drzew :P Więc ktoś dociekliwy może zapytać- Co może się w tej grze podobać? Osobiście podobała mi się reakcja Zająca na chwilowe unieruchomienie. Macha on wtedy wymownie łapkami, żuje gumę i wykonuje różne akrobacje. Można się na to zapatrzyć nawet przez dłuższą chwilę.

Reasumując - gra z cyklu „bez kija nie podchodź”. Choć można sobie ją włączyć dla doceniania kultowych produkcji na Pegasusa.
Autor: m-o-07

Wait and See! z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "W"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!