Wrestlemania Challenge

Gry na NES - Wrestlemania ChallengeGry na NES - Wrestlemania Challenge

Hulk Hogan w natarciu! Gra Nintendo z 1991 roku, z użyciem licencji na prawdziwych zawodników tego sportu. Wielkim atutem tejże gry jest możliwość kooperacji dwóch graczy przeciwko konsoli, poza klasycznymi single i multiplayer. Po wyborze formy rozgrywki wybieramy ilość swoich zawodników (od 1 do 3), co pozwala nam toczyć walki w drużynowo. Sama arena wygląda nieźle, jest to czworokątny ring otoczony sporą grupą kibiców. Graficznie gra wygląda całkiem nieźle, zawodnicy zasadniczo różnią się od siebie posturą i kolorem stroju więc nie zlewają się w jedno. Muzyka jest bardzo dobrze dobrana, można ją uznać za kolejny atut Wrestlemanii.

Co do samej gry to oczywiście głównym celem jest zrównanie przeciwnika/drużyny przeciwnej z ziemią, do pomocy mamy bardzo szeroki asortymentów ciosów. Stan zdrowia naszego bohatera widzimy w postaci czerwonych kwadratów po bokach ringu, jednakże sprowadzenie go do zera nie oznacza końca walki. Przeciwnika musimy po prostu z ringu wyrzucić, ewentualnie położyć na ziemię i przygnieść swoim ciałem przez określony czas. Sama rozgrywka jest naprawdę fajna; możemy wchodzić na słupki ringu by skoczyć na przeciwnika, używać indywidualnych dla każdego super ciosów oraz całej gamy kopnięć i uderzeń.

W sytuacji gry drużynowej gdy kończy się nam energia, możemy uciec z ringu i zastąpić zmęczonego zawodnika następnym, uciekającemu powoli zaczną się powoli odnawiać punkty energii, co tylko wydłuża możliwość rozgrywki i ją nam urozmaica.

Ogólnie rzecz biorąc Wrestlemania Challenge to bardzo dobra bijatyka, na pewno jedna z lepszych jakie wyszły na Pegazusa, chociaż sam nie jestem fanem wrestlingu to gra bardzo przypadła mi do gustu dlatego polecam gorąco.

Nic tylko pobierać i grać.
Autor: Awek

Wrestlemania Challenge z pegasusa do pobrania, nes

Powróć do listy gier na "W"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!