Xexyz

Gry na NES - XexyzGry na NES - Xexyz

Pod tym enigmatycznym tytułem kryje się ciekawa platformówka, w której poruszamy się gostkiem o wdzięcznym imieniu Apollo. Fabuła nie jest szczególnie oryginalna. Na początku dowiadujemy się od wróżek, że... musimy uratować ich królową uwięzioną w mechanicznym zamku. Takie zadanie czeka nas w każdej planszy, różnią się jednak zadania, które musimy wykonać, aby dostać się do uwięzionej królowej Cóż, nikt nie mówił, że życie bohatera nie jest monotonne. Większego wyboru jednak nie mamy, wyruszamy więc w podróż po baśniowej krainie opanowanej przez złe mechaniczne stwory.

W czasie naszej przygody przyjdzie nam walczyć z całą masą przeciwników, nie są oni jednak szczególnie wymagający. W dodatku mamy szeroki wachlarz broni i dodatków, które możemy kupić u przychylnie nam nastawionych mieszkańców baśniowej krainy. Tak, kupić, bo oprócz punktów zdobywamy tutaj walutę

pozostającą po zabitych wrogach. Do sklepów wchodzimy przez rozsiane gęsto po planszy drzwi, przez takie same drzwi wchodzimy do pomieszczeń z minigierkami, specjalnymi przeciwnikami do pokonania oraz kryjówek mieszkańców od którzy udzielą nam przydatnych informacji.

Do plusów gry można zaliczyć miłą dla oka grafikę, dużą ilość broni i dodatków oraz przede wszystkim ciekawy klimat. Minusy to trochę powolne tempo gry, i niezbyt wymagający poziom trudności, co niektórym może nie przypaść do gustu.
Autor: Gararz

Xexyz z pegasusa do pobrania, Xexyz nes

Powróć do listy gier na "X"

Zabronione jest bezpośrednie linkowanie ROM-ów / obrazków znajdujących się w naszym serwisie. Uszanuj nas i nie kradnij!